EESTI OSALEJAD

ANNA RAUDKATSI TANTSUSELTS

Juhendaja: Roland Landing

Oleme üks lahe sõpruskond, keda seob kirg rahvatantsu vastu. Rühm sai alguse 2016 aastal. Oma esinemistega soovime publikule pakkuda head meelelahutust võimalikult kõrgel kunstilisel tasemel. Peamine on tantsida naudinguga ja anda see emotsioon pealtvaatajale edasi.

EESTI-MORDVA SELTSI FOLKLOORIANSAMBEL VASTOMA

Juhendaja: Antonina Simberg 

2011. aastal loodud folklooriansambli repertuaari kuuluvad vanad traditsioonilised laulud ersa ja mokša keeles. 

ESTONIAN KLEZMER BAND

Juhendaja: Olavi Kõrre

Estonian Klezmer Band on ansambel, mis esitab juudi folkmuusikat. Ansambli täiskoosseisu kuulub 8 liiget. Bändi juhiks on professionaalne muusik ja pedagoog Olavi Kõrre. Bändis on kasutusel kaks Eestis ainulaadset pilli. Olavi Kõrre kasutab Strih’i viiulit, mis on viiuli ja pasuna hübriid. Gabriel Passov kasutab enda leiutatud akordvioolat, mis võimaldab mängida järjepanu sooloepisoode ja akorde. 

FOLKLOORIANSAMBEL SUPRJADKI

Juhendaja: Marina Kuvaitseva 

Folklooriansambel Suprjadki (suprjadkiühiselt ketrama õhtutundidel) on loodud 1984. aastal. Ansambli repertuaaris on vene, eesti, isuri, vadja ja setu tavandilaulud. Ansambel esineb loeng-kontsertide ja muusikaliste näidenditega, etendades vanu vene ja eesti rahvakalendri ja perekondlikke kombetalitusi. Ansambel osaleb paljudel rahvusvahelistel ja vabariiklikel folkloorifestivalidel, seminaridel, konverentsidel ja õpitubades. Folkooriansambel Suprjadki on salvestanud 6 CD plaati. 

FOLKLOORIKLUBI MAATASA

Juhendajad: Halliki Pihlap ja Helin Pihlap 

Tartu Folklooriklubi Maatasa alustas kooskäimist 2013. aastal ja uurib Lõuna-Eesti rahvapärimust erinevates valdkondades: tantsud, laulud, rahvajutud, pillilood, rahvariided. Maatasa repertuaaris on vanemad ja uuemad tantsulood, regilaulud, aga ka 19.-20. sajandi vahetusel väga moes olnud armastus– ja külalaulud ning pillilood. Maatasa ligi 30-liikmelises kogukonnas tegelevad kõik nii laulu, tantsu kui pillimänguga. 

FOLKLOORILOLLEKTIIV KAASIKE

Juhendaja: Helje Peet 

1989.aastast tegutseva naisrühma keskmine vanus on lausa 80 aastat! Rühma saadavad ka lauljad, kelle tervis ei võimalda tantsimist. Esinemas käiakse aastaringselt nii kodulinnas, kui ka väljaspool. Rühm kannab Pärnu rahvarõivaid. 

FOLKLOORIRÜHM RÖNTYSKÄ

Juhendaja:  Juha-Matti Aronen 

Röntyskäs tantsivad, laulavad ja mängivad pille ingerisoomlased ja sõbrad. Rühm on 20 aastat tegutsenud Tartu Ingerisoomlaste Seltsi juures ja rõõmustanud end ingerisoome pärimustantsude õppimisega. Jõudumööda on neid tantse ka teistele huvilistele jagatud. Rühma juurde kuulub vahva karmoškamängija Alar Sünter. 

FOLKLOORISELTS KUNGLARAHVAS

Juhendaja: Reeli Tänavsuu 

Kunglarahval on rühmana vanust pisut üle 25 aasta. Läbi aegade on tantsija pigem eakapoolne, tunneb kultuurilugu ja hindab rahvatantsu. Oleme osalenud kõikidel toimunud Eesti Naiste Tantsupidudel ning võimalusel ka väljaspool Eestit. Nii on Kunglarahvas käinud Praha Folklooripäevadel ja Mako folkloorifestivalil Ungaris, samuti kodusel Võru pärimustantsu festivalil. 

FOLKLOORISELTS MESILASED

Juhendajad: Eha Kuusk ja Timo Dreimann 

Folklooriselts Mesilased on tegutsenud koos juba kakskümmend kuus aastat. Laulmine ja tantsimine on midagi suurt, mis inimesi tugevalt omavahel seob. Neid kuulates ja vaadates põksuvad südamed ning tatsuvad jalad kõrvuti nii aastasel kui ka kaheksakümneaastasel. Mesilased on pakkunud oma esinemistega rõõmu Pärnumaal, Võru folkloorifestivalil, memmetaadi päevadel Eesti Vabaõhumuuseumis, Tallinnas Baltica pärimuspeol ning Paides Arvamusfestivalil.

HANILA LAULU- JA MÄNGUSELTS

Juhendaja: Eha Raja

Rühmas on kuus väärikas eas tantsupaari, kapell, kus mängivad kaks akordioni, kaks lõõtsa, kolm kitarri, jauram, pingipill, suupill, trumm ning esindatud on nii ühe- kui ka mitmehäälne laul. Mängime pärimus-, rahvamuusikat ja muusikat tantsu saateks.

HOPSASSAA

Juhendajad: Angela Kilk ja Gerli Turmann

Noortekeskuse karmoškade ansamblisse Hopsassa kuuluvad noorsootöötajad ja noored. See on huvigrupp, kus õpitakse ja mängitakse pillilugusid oma lõbuks vabal ajal.

HÕBEDANE ALLIKAS (СЕРЕБРЯНЫЙ РОДНИК)

Juhendaja: Viktoria Neborjakina

Vene folk-ja rahvalauluansamblis Hõbedane Allikas laulavad üheskoos 10 rõõmsameelset pärimushuvilist, kellest  noorim 20-ne ja vanim 88-aastane.

KADRINA KADRID

Juhendaja: Kadri Mägi

Kadrina Kadrid on üks muhe Virumaa naiste punt, kes juba paarkümmend aastat laulnud – põhiliselt oma maakonnast, aga ka kaugematest kantidest pärit regilaule. Meid ühendab huvi vanade laulude sõnades ja lihtsates viisides peituva sõnumi vastu, mis paneb ikka ja jälle neis peituvat mõtet otsima ja tänapäeva eluga seoseid looma.

KAERA-KRAPP

Juhendajad: Viivika Kook ja Madli Rohesalu

Võnnu kultuurimaja juures tegutseva Kaera-Krapi nime taha on peitnud end lausa kaks rühma – Kaera-Marid ja Kasruskrapp. Kaugelt võib nad ära tunda Võnnu kihelkonna rahvariiete järgi.

KAMBJA IGANTSI JAAGU KOOLI PÄRIMUSRÜHM TÄHELINNUD

Juhendaja: Marika Lehiste

Helisevad pillikeeled, laulud, tantsud rõõmsal meelel, Kambja kirje tsirgukesed – hoogsad Tähelinnukesed!

KANDLEANSAMBEL HELÜHAND

Juhendaja: Kersti Kamberg

Helühand on asutatud 2006. aastal Milja Udrase ja Kersti Kambergi poolt. Helühand on esinenud paljudes Eestimaa koolides, rahvamajades Haanjast Ahtmeni, Võru Folkloorifestivalidel, Uma Pidodel ja Balticatel. 

KAPELL KANNEL

Juhendajad: Erja Arop ja Kersti Kamberg

Kapell Kannel on asutatud 1994. aastal, et elava muusikaga ilmestada Võru Folkloorifestivali, tänasel päeval Võru Pärimustantsu festivali. Kapell on ka naisrühma Sõõr ja segarühm Kannel muusikaline saatja erinevatel festivalidel Hiinast Hispaaniani. Loomulikult meeldib Kapellil ka omapäi esineda ja Lõuna-Eesti rahvamuusikat kuuldavale tuua nii kodumaal, kui ka võõrsil.

KAVAL KÄSI

Juhendaja: Anneli Vilbaste

Rühmas on 7 noort, kes vaatavad maailma sõbraliku pilguga, mängivad mitmesuguseid pille ning jutustavad uusi ja vanu lugusid. Baltica pärimuspeol kutsuvad nad kuulama lugu Tartu Toomemäe salateest. Peamiselt esitame omaloominguga timmitud rahvamuusikat, sealhulgas mitmesuguseid seadeid nii autorilauludest kui ka vanast ja uuest rahvalaulust.

KIREKIBÕNAQ

Juhendajad: Urmas Kalla ja Krista Sildoja

Opimõq tunma ja laalamõq lõunõesti leelot, innekõkkõ Põh´a-Võromaalt ja Lõunõ-Tartomaalt – Räpinä, Põlva, Kanepi ja Võnnu kihkonnõst. Püvvämeq vahtsõlõ elolõ herätädäq ka mitma helü pääl laulmist, olkõq sõs alomadsõ burdoonihelüga, nigu tuu oll´ õdagupuulsin kihkonnõn, vai ülemädse helü manopanmisega, nigu oll´ Räpinä muud.

KIVIÕLI NAISRÜHM “TUHKALI” JA KIVIÕLI KESKKOOLI 3.KLASSI TANTSULAPSED

Juhendaja: Helju Veedam

Naisrühm Tuhkali on 12 aastat vana. Kollektiivi liikmed on tublid ning kohusetundlikud, kes viljelevad tavaliselt autoritantse, aga ka folklooriseadeid. Sellel korral otsustasime proovida midagi uut ning selleks sai pärimus. Rühmaga on liitunud ka lapsed, kes tantsivad juba 2-3 aastat.

KULTUURI- JA HARIDUSSELTS ÜKSMÜTS

Juhendaja: Kaja Kraav

Kultuuri- ja Haridusselts ÜKSMÜTS liidab Albu kogukonna rahvatantsijad, lauljad ja pillimängijad.

KUUSALU KESKKOOLI FOLGIRÜHM

Juhendaja: Elina Aasa ja Tiiu Aasa

Kuusalu Keskkooli folgirühm alustas Kuusalu lasteaia koolirühmana ja liikus loomuliku protsessina edasi kooli. Treeningud ja laagrid on mitmetele rühma liikmetele eluviisiks muutumas, noored on väga huvitatud ja motiveeritud. Püüame rahvarõivaid parendada ja teeme ise käsitööd, selle kõrvale on hea laule õppida.

LAAGRI LEEGID

Juhendaja: Mari Tomp

LAHEMAA RAHWAMUUSIKUD

Juhendaja: Viivi Voorand

Lahemaa Rahwamuusikud on kokku tulnud juba aastal 1975 – Veljo Tormise utsitusel ja Lahemaa Rahvuspargi toetusel. Ikka sellepärast, et Lahemaal vana pärimusmuusika ellu äratada ja seda elus kah hoida. Kokku saavad kolme kihelkonna – Kuusalu, Kadrina ja Haljala vanad laulud, pillimäng, tantsud, laulumängud. Ja vaim! Just seda viimast olemegi õppinud meie algusaegade liikmetelt, kohalikelt memmedelt-taatidelt.

LEESIKAD

Juhendaja: Kristiina Siig

Leesikad on Tallinna Prantsuse Lütseumi tantsuansambel. Olenevalt peost ja tujust tantsime nii eesti pärimuslikke tantse elava muusika saatel kui ka uut, rahvamuusikatöötlustele loodud koreograafiat. Tänavusel Baltical kutsuvad Leesikate 7. ja 8. klassi rühmad õppima pärimustantse. Traditsiooniliselt on tants olnud just noorte inimeste tegevus, nemad tunnevad kõige paremini, kuidas pärimus tõmbab kaasa!

 

 

LEIGARID

Juhendajad: Sille Kapper-Tiisler, Mall Paulus, Kadri Karin, Helen Lagle, Sirje Jõeleht, Leanne Barbo, Aita Teigar, Urve Kolde 

Leigarid esitavad Eesti erinevatest piirkondadest kogutud tantse, laule, mänge ja pillimuusikat. Põhirõhk on erinevate ajastute meelelahutustantsul ja esinemisedki üles ehitatud nagu külapidu. Tuleb ette, et ka publikule avaneb võimalus Leigaritega koos tantsida või mängida. Leigarid kannavad Eesti erinevate paikkondade rahvarõivaid, mille on osaliselt valmistanud seltsi liikmed ise, muuseumikogude eeskujul ja traditsioone järgides. Paikkondlike erisuste kõrval peegeldavad nii esinejate rõivastus kui repertuaar meie traditsioonide muutlikkust ajas ja iga osaleja isikupära. 

LEIGARID PILLIRÜHM

Juhendaja: Aita Teigar

Leigarite liikmed oskavad suurepäraselt tantsida, aga haaravad vajadusel ka põõsast pillid – lõõtspillid, kandled või jaurami.  Pillimängijate repertuaaris on rahvatantsud ja 20. sajandi algusest pärit seltskonnatantsud.

LÜÜ-TÜRR

Juhendaja: Tiit Saare

Lüü-Türr on Harjumaal Arukülas 2012. aastal asutatud arhailise meestelaulu ansambel, kellele on kõige südamelähedasem regilaul. Lauldakse põhiliselt Põhja-Eestist, Lääne-Eestist ja Lõuna-Eestist pärit regilaule, aga ka uuemaid rahvalaule ja lorilaule üle kogu Eesti. Meestelaulupundile nime otsimisel jäi pilk pidama rahvapärastel linnunimedel. Neist kõige põnevam oli Lüü-Türr, mis on öösorri üks paljudest rahvapärastest nimedest ning pärit Lüganuselt. Laulurõõm on see, mis sunnib mehi õhtuti kodust välja tulema ja koos laulma. Vanade laulude laulmisest saadav tunne on võimas. Ja alati on tore laulurõõmu ka teistega jagada.

LÜGANUSE KANDI RAHVAS

Juhendaja: Maris Kriisa

Ida-Eestis asub seiklusi pakkuv Lüganuse vald, kus tegutseb juba 33 aastat aktiivne naisrühm „Omasoodu“.  Kollektiiv koosneb lõbusatest ning tegusatest naistest, kes peale päevatööd soovivad tulla kodunt välja ennast liigutama ning heas seltskonnas aega veetma. Hindame aega koos lähedastega, seega kutsusime täna kaasa ka oma tantsulapsed Laste Rahvatantsurühmast ja head sõbrad rahvamuusikud Lüganuse kapellist. Üheskoos tutvustame teile killukest Virumaa pärimuskultuurist, olge julged ja astuge seltsi!

MARTEN KALJAS

Juhedajad: Krista Tõldmaker ja Ivika Priidel

Marten Kaljas on noormes, kes armastab pilli mängida ja muusikat luua ning tema süles võib näha nii väikekannelt, karmoškat kui nuppakordionit. Ta tegutseb Folklooriselts Kiitsharakate tantsurühma pillimehena ning on ka seltsi pillirühma liige. Festivalil kuuleb tema esituses Vigalas mängitud ja kirja pandud lugusid.

MEITE LAPSE PILLITUBA

Juhedaja: Kaja Kraav

Meite lapse pillituba noored pärimusmuusikud mängivad karmoškat ja väikekannelt, mängivad vanu ringmänge ja tantsivad vanu tantse, sekka laulavad ka regilaule.

MOOSTE RAHVAMUUSIKAKOOLI PILLIKLUBI

Juhedaja: Krista Sildoja

Mooste Rahvamuusikakooli juures tegutsev pilliklubi ühendab Kagu-Eesti piirkonnas elavaid erinevas vanuses muusikaharrastajaid, kel meeldib korra nädalas üheskoos rahvamuusikat mängida. Õpime pillilugusid kõrva järgi ning muusika seadmisega me vaeva ei näe. Iga pilliklubiline lisab omalt poolt mõne mängutehnilise nüansi ja kokku kõlabki mõnus rahvapärane koosmäng. Pilliklubi tegevust veab eest muusikaõpetaja ja etnomusikoloog Krista Sildoja. Räpina pärimuspeol astuvad koos pilliklubiga üles ka pillimehed Joel Varik, Reinhold Omel, Raivo Sildoja, Toomas Heering  ja Uku Zolgo.

MUHU FOLKLOORIRÜHM ÄTSES

Juhendaja: Anne Keerd

Folkloorirühm Ätses on tegutsenud 37 aastat. Kanname kodukandi Muhu rahvariideid, esitame kodukandi tantse. Esinenud oleme nii Eestis kui välismaal.

MUSTJALA KOOLI PÄRIMUSRÜHM SÕLUK

Juhendajad: Helje Raaper ja Imbi Kolk

Pärimusrühm Sõluk tegutseb koolis järjepidevalt 1989. aastast. Uurime, kogume ja õpime tundma meie kodupaiga pärimust ja vaimuvara. Oleme seda tutvustanud nii Saaremaal kui ka kogu Eestimaal. Oleme osalenud ka ürituste, koolituste läbiviimisel maakonnas ( regilaulu- ja künnipäevad, saarte laste pärimuspäevad, rahvakalendri tähtpäevad oma koolis). Ja muidugi oleme varasemalt mitmel korral osalenud Baltica pärimuspeol.

NÕMME PÄRIMUSKOOL

Juhendaja: Marika Moks

Nõmme Pärimuskool tegutseb juba üheksandat aastat. Peamiselt oleme keskendunud pilliõppele, meil saab õppida viiulit, karmoškat, väikekannelt ja ukulelet. Pärimuskooliks teeb meid repertuaari valik ja õppimise viis, samuti eesti rahvakultuuri õppimine läbi laulude, mängude ja tantsude.

PÄEVAKE

Juhendaja: Eha Jakobson

“Päevake” on väljund meie igapäevasele õppetööle, kus rahvapärimusel on täita oma osa. Laulavad-tantsivad kõik lapsed ja õpetajad.

PÄRNU INGERISOOMLASTE KULTUURISELTSI FOLKLOORIRÜHMAD

Juhendajad: Katrin Hildunen-Alvela ja Maie Kalbus

Pärnu Ingerisoomlaste Kultuuriseltsi ühise mütsi alla on koondunud folkloorirühmad Kullero, Siskot ja lasterühm Pikku-Orvokki.  Rühmade repertuaaris on peamiselt ingeri-, soome-, kuid ka karjala- ja isuri-pärimuslikke laule-tantse-mänge. Väärtustame aina enam ühist mängimist-laulmist-tantsimist koos rahvamuusikutega. Rahvatantsuõpetaja Juha-Matti Aronen on öelnud: “Pärnu on ajast ees – ühistegemised on ingeri tulevik. Elämä jatkuu!”

PÄRNU LIBLIKA LASTEAED

Juhendajad: Sirje Sossi, Timo Dreimann, Terje Pill

Pärnu Liblika Lasteaia lapsed on aktiivsed tegutsejad. Uurime loodust ja maailma nii sügisel kui talvel. Laulame- tantsime kevadel ning suvel. Maailm on täis hääli ja värve, mis annavad rõõmu kogu maailmale. Õpetajad Sirje, Timo ja Terje sidusid kevade hääled laulumänguks.

PÄRNUMAA LÕÕTSPILLHAIGETE SELTSI ANSAMBEL “PALAT NUMBER 7” JA SEENIORTANTSURÜHM “RÄÄMAKAD”

Juhendajad: Mati Vürst ja Alli Põrk

Seeniortantsurühm “Räämakad” tegutseb Pärnu linnas. Esitame  vanu seltskonnatantse ja tõmbame tantsima ka publiku. Viimased 4 aastat oleme esinenud koos Pärnumaa Lõõtspillihaigete seltsi ansambliga “Palat number 7”.  Me ei ole küll väga noored ihult, küll aga hingelt.

RAHVAKULTUURISELTS UPSIJAD

Juhendaja: Hanna-Liisa Kuusik

Upsijad on Tartumaal tegutsev rahvatantsurühm. Tantsides paistab meist välja lustakus, rõõm ja nauding tantsust.

RAINKA

Juhendaja: Valentina Rohioja

Meie kollektiiv alustas tegutsemist aastast 2004. Algselt oli see lihtsalt Raja küla naiste koosviimibimine Raja Vabaajakeskuses,  tee joomine, kus muuhulgas ka lauldi. Rainka laulab põhiliselt venekeelseid folk- ja poplaule. Osaletud on mitmetel üritustel üle Eesti.

RTS KAERA-JAAN

Kaera-Jaani rahvatantsurühm on tegutsenud üle 30 aasta. Rühma repertuaaris on eakohalised lavatantsud ning heal meelel tantsitakse pärimustantse. Viimati osales tantsurühm suurematest pidudest III naiste tantsupeol vanaemade vanuserühmas.

Meie kollektiiv alustas tegutsemist aastast 2004. Algselt oli see lihtsalt Raja küla naiste koosviimibimine Raja Vabaajakeskuses,  tee joomine, kus lauldi. Rainka laulab põhiliselt venekeelseid folk- ja poplaule. Osaletud on mitmetel üritustel üle Eesti.

SAAREMAA SIMMANITANTSU KLUBI JA RAHVAPILLIANSAMBEL MEITE MOODI

Juhendajad: Eena Mark ja Reet Piirsalu

Tantsime 19.-20.sajandi külapidude-simmanite tantse (Padespaan, Aleksandra valss, Kikkapuu, Tuustep, Krakovjak, Meremeeste valss, Aissa jne.). Teeme koostööd rahvamuusikaansambliga Meite Moodi, kes mängivad karmoškasid, akordionit, kannelt, kitarri jm. Oma esinemistel tutvustame ja õpetame pärimustantse kõikidele huvilistele.

SETO LAULUSELTS SIIDISÕSARÕ

Juhendajad Ilme Haavalo ja Piret Tillo

Seto leelokoor "Siidisõsarõ" on seto traditsioonide pühendunud hoidja ja jätkaja. Pärimuspeol kõlavad seto leelo, tantsud, seto noorigõ pulmakava (pää tegeminõ) ning kirmasõ laulud-tantsud koos rahvaga.

SILMALINE

Regilauluansambel Silmaline on tegutsenud alates märtsist 2008, lauldakse põhiliselt Iisaku ja Jõhvi kihelkonna regilaule. Esinemisi on olnud hulgaliselt Iisakus, maakonnas laiemalt, aga ka folkloorifestival Baltica lõppkontserdil Estonia kontserdisaalis ja Mardilaadal Saku Suurhallis.

SÕRVEMAA PÄRIMUSMUUSIKUD

Juhendajad: Tammeougu Mari, Oliver ja Laura Naagel

Sõrvemaa pärimusmuusikute alla on end koondanud Ammuker (naiste regilaul), Soe Jutt (meest regilaul), Sörvemaa Sörmitsejad (pillimäng), Kõrkküla pärimustantsijad (pärimustants). Nad uurivad, õpivad ja õpetavad isioma laule, mänge, pillilugusid ja tantse, mis muidu arhiivivaikuses tukuksid või vanu aegu mäletavate sõrulaste mälus tasapisi tuhmuks. Meie sihiks on see muusika elule ärata ja Saaremaale lahti lasta, et vaatame, mis ta teeb!

TANDSOTRUPP MODUS

Juhendaja: Tormi Piret

Karmoškamuusiga perrä saa ütehkuuh tandsi seto perimüstandsa'. Tandsma oodõtas õgaütte - kia jo mõist, saa tunda rõõmo perimüstandsast, kia viil mõista-ai, saa kõrraga selgest. Pääle I seto tandsopito 2018.a. om tandsminõ haardnu tähtsä kotussõ seto perimüskultuurist.

TARTU UDMURTIDE ANSAMBEL YUMSHAN GUR

Juhendaj:a Irina Reshetnikova

Udmurdid on tagasihoidlik ja vaikne rahvas, kelle eneseväljendamise lahutamatuks osaks on laulud ja tantsud. Meie väike ansambel on suur ja tähtis osa meie elust, sest aitab säilitada oma keelt, kultuuri, kuuluvust ja hingerahu. Ansambli liikmed on elav näide sellest, kuidas kantakse edasi keelt ja kultuuri.

TARTU UKRAINA LAULURING

Juhendaja: Janika Oras

Tartu ukraina lauluring on käinud koos 2022. aasta aprillist, tegutseme Tartu Ukraina Maja juures. Laulame ukraina rahvalaule, mis hoiavad meie sidet koduga ja annavad nii meile kui kuulajatele jõudu ja lootust.

TARVANPÄÄ

Juhendajad: Triinu Sikk ja Ene Saaber.

Tarvanpää on üks Eesti vanimaid rahvatantsuansambleid, Virumaa tunnusmärk. Tantsuansambel sündis 1946. aastal ning tegutseb tänaseni Rakveres. Tarvanpää on kui suur pere, kus tantsivad nii eelkooliealised mudilased, kooliõpilased, nende emad-isad kui ka vanaemad ja vanaisad. Tantsitakse nii eesti pärimustantse kui ka uuemat ja vanemat autoriloomingut.

UDMURDI ANSAMBEL OŠMES

Juhendaja: Pavel Kutergin 

Ošmes (tõlkes ‘allikas’) on loodud Tallinnas 2013. aastal eesmärgiga hoida ja säilitada kohalike udmurtide keelt ja kultuuri ning laulda esivanemate laule. Ansambli repertuaari kuuluvad ehedad Udmurdi rahvalaulud, saatepilliks on karmoška.

VALGEVENE SELTS SPADKI LAULUGRUPP

Juhendaja: Irina Hella Kolomiets

Spadki laseb kõlada Valgevene ja teiste rahvaste rahvalauludel.

VALJALA NOBENÄPUD

10-liikmeline väikekandleansambel NobeNäpud tegutseb 2010. aasta kevadest. Mängime põhiliselt folkloorseid pillilugusid, umbes pool meie repertuaarist on täidetud lauluga, kuna ansambel on väljakasvanud Valjala segakoorist. Kandlemuusika kõlab meie endi valmistatud pillidel.

VALLATU AUTO

Juhendaja: Anu Kurm

See oli 7 aasta eest kui rahvatantsurühmad Auto ja Jõõpre Vallatud leivad ühte kappi panid. Nii sündis Vallatu Auto. Rühma juhendab Anu Kurm, neid saadab ansambel „Tõmba Jüri”. Nad tantsivad folkloorseid tantse, tutvustavad vanu kombeid, näitavad ja õpetavad vanu mänge. Katsuvad jõudu nagu eestlased seda põlvest põlve on teinud ning kannavad Audru kihelkonna rõivaid.

VIGALA FOLKLOORISELTS KIITSHARAKAD

Juhendaja: Krista Tõldmaker

Vigala Folklooriseltsi Kiitsharakad eesmärgiks peame eeskätt Vigala kihelkonna ning Lääne -Eesti tantsude, laulude, mängude, viiside, kommete ja käsitöö kogumist, talletamist ja tutvustamist. Seltsi põhituumiku moodustavad naisrühma ja segarühma tantsijad. Tegutseb ka pärimusmuusikaansambel. Järelkasvu koolitame laste folklooriringis ja igasuvises folkloorilaagris. Seekordsel Baltical on kõik osapooled esindatud.

VÄIKE HELLERO

Juhendaja: Janika Oras

Väike Hellero on Tartu naiste regilauluansambel. Oleme varsti juba 30 aastat laulnud eesti, seto ja teiste soomeugri hõimurahvaste vanu rahvalaule ja avastanud nende laulude kaudu mineviku põnevat mõtte- ja muusikamaailma. Meid hoiab koos laulmisrõõm ja soov oma leide ja äratundmisi nii omavahel kui kõigi kuulajate-kaasalauljatega jagada.