Loading

R 26. MäRTS

VÄIKE-BALTICA FESTIVALI ASENDAB 13.-15. AUGUSTIL PÄRIMUSKÜLA

Sel aastal toimuvad Tallinna Vanalinna Päevad augustis.  Väike-Baltica festivali küll kahjuks ei toimu, kuid selle asemel leiab 13.-15. augustil aset Eesti Folkloorinõukogu pärimusküla vanalinna müüri ääres Tornide väljakul. Kolme päeva jooksul on võimalik tutvuda erinevate Eesti käsitöömeistrite tegemiste ja loominguga, meisterdada töötubades nende näpunäidete järgi ning saada osa mitmekülgsest kultuuriprogrammist. TULE OSALE PÄRIMUSKÜLAS: rahvarõivaste tuulutamisel; pärimustantsu õpitoas Folklooriklubi Maatasa eestvedamisel; pärimusmängude õpitoas Janne Suitsu ja Kristi Kooli juhtimisel; tantsuklubides, kus mängivad Maatasa, Suits & Kool ja Väägvere Külakapell; pärimushommikul lastele ja peredele koos Maili Metssaluga; jutuvestjate mõõduvõtmisel; Leedu folkloorirühma Dolija ja vähemusrahvuste rühmade esinemistel; II Seto tantsupeol Tallinnas. TÖÖTUBASID VIIVAD LÄBI JA OMA LOOMINGUT TUTVUSTAVAD: Saaremaa vildimeister Mareli Rannap; Ida-Virumaa pitsimeister Olga Kublitskaja; villameistrid Türi Käsitöötoast ja Kesk-Eesti Käsitööseltsist; pakutrüki oskaja Kätli Saarkoppel-Kruuser; südamepaela punujad Siegrid Illus ja Sirje Hainas; nahameistrid Piret Albert ja Katre Mägi; rätinukkude tegija Karmen Kroonmäe; tikkija Eda Kivisild; puidu- ja villatöömeistrid Lahemaa Pärimuskojast. Lisaks…

Loe edasi..

K 3. MäRTS

REGISTREERUMINE ON AVATUD!

Alanud on registreerumine pärimuspeole Väike-Baltica 2021, mis toimub 05. juunil Tallinna Vanalinnapäevade rahvakultuurialal Tornide väljakul. Päeva jooksul toimuvad erinevad tegevused nii pärimusmuusikutele, -tantsijatele, -lauljatele, jutuvestjatele kui ka pillimeistritele. Täpne ajakava selgub mais. Pärimuspidu Väike-Baltica on osalusfestival, kus pole traditsioonilisi esinejaid ega publikut, vaid kõik on ühtviisi kaasalööjad. Palume kõikidel soovijatel end registreerida huvipakkuvatele tegevustele. Registreerumise tähtaeg on 1. mai 2021. REGISTREERUN!

Loe edasi..

T 2. VEEBRUAR

VÄIKE-BALTICA 2021 TOIMUB 5. JUUNIL!

Möödunud aastal ärajäänud Väike-Baltica festival toimub loodetavasti  5. juunil 2021 Tallinna Vanalinna Päevade raames. Peopaigaks on Tornide väljaku rahvakultuuriala ning festivali teemaks on “Lood ja legendid“. Väike-Baltica festival leiab aset esmakordselt ning selle eesmärgiks on pakkuda järjepidevust kolme Balti riigi suurima pärimusfestivali Baltica vaheaastatel. Tutvu peokavaga! Baltica on suurim pärimuskultuuri ühispidu, mida viiakse läbi igal aastal järgemööda kolmes Balti riigis. 2021. aastal toimub Baltica Leedus.

Loe edasi..